با رعایت این نکات لباس عقد محضری خود را خاص کن!

با رعایت این نکات لباس عقد محضری خود را خاص کن!

برای برگزاری جشن عقد در محضر عروس خانم باید لباسی پوشیده انتخاب نماید که هم مرتب و زیبا باشد و هم پوشیده. از بین انواع مدل های لباس محضر مانتو و شلوار و کت و شلوار از محبوب ترین مدل های پوشش برای عروس خانم محسوب می شوند. این انتخاب مناسب ترین انتخاب خواهد بود. البته می توانید پیراهن آستین دار کار شده را نیز جایگزین مانتو و یا کت کنید. نمونه ها و رنگ بندی آن را نیز می توانید مانند لباس بله برون انتخاب نمایید و محدودیت رنگ ندارید که در ادامه مقاله به این موضوع نیز پرداخته می شود. با نارسیا همراه باشید.

 

لباس عقد

 

رعایت نکات انتخاب لباس عقد محضری

قد لباس و قد خودمان

اولین نکته ای که از اهمیت بالایی نیز برخوردار است این است که قد ما بلند است یا کوتاه؟ از افراد ریز نقش هستیم و یا قدی بلند داریم؟ این مورد می تواند انتخاب قد مانتو و یا کت را برای ما مشخص نماید. اگر دارای قدی بلند هستید می توانید لباس های بلند را نیز انتخاب نمایید و اگر قدی کوتاه دارید مانتویی را انتخاب نمایید که کوتاه و تا بالای زانوی شما باشد. اگر از کت استفاده می نمایید کتی انتخاب نمایید که تا روی کمر شما باشد تا با این انتخاب تا حدودی کشیده تر به نطر بیایید. مانتو ها و کت هایی که برای مراسم عقد محضری طراحی می شوند انواع مختلفی دارند که این تنوع در انواع طرح های متنوع را نیز به همراه دارد که هر فردی می تواند طبق سلیقه خود بهترین آن را انتخاب و در این روز های زیبا بر تن نمایید.

 

چه پارچه ای مناسب این لباس است؟

پارچه و انتخاب مناسب ترین پارچه برای این لباس از نکات بسیار مهمی است که باید در زمان انتخاب خود آن را نیز مد نظر قرار دهید. پارچه به همراه نوع و شیوه دوخت است که یک لباس را خلق می کند. اکثر خیاط ها برای دوخت این نوع لباس، پارچه های ساتن و گیپور و کرپ را انتخاب می نمایند. اما برای این که بدانید چه نوع پارچه ای زیبایی های شما را بیشتر نمایش می دهد بهتر است که چند نوع لباس را با پارچه های متنوع بر تن نمایید و دست آخر یکی از آن ها را انتخاب نمایید. پارچه برای دوخت لباس مخصوص عقد محضری بسیار مهم است زیرا که انتخابی درست و شایسته میتواند زیبایی های شما را چندین برابر نماید.

 

انتخاب رنگ برای لباس عقد محضری

برای انتخاب رنگ در این مراسم محدودیت خاصی ندارید و هر رنگی که دلتان بخواهد می توانید انتخاب نمایید اما از قدیم رسم بوده که هرچه رنگ لباس این مراسم به رنگ های ملایم نزدیک تر باشد بهتر است. قدیمی ها اعتقاد داشتند که رنگ سفید برای این نوع مراسم دارای خیر و برکت و شگون است. اما اگر به هر دلیلی رنگ سفید را برای این مراسم انتخاب نمی کنید بهتر است از رنگ های ملایم مانند شیری، کرم، صورتی، پنکیکی، سبز و یا آبی ملایم، گل بهی، نباتی و یا رنگ هایی که در این طیف قرار دارند را انتخاب نمایید.

 

لباس عقد ساده

 

پوشش سر و یا گل سر

بعضی از عروس خانم ها در این روز از گل سر استفاده می کنند و بعضی در موهای خود گل طبیعی کار می کنند. اما اگر جشن را در محضر برگزار می کنید بهتر است که پوشیده حاضر شوید و برای این کار می توانید از روسری ها و یا کلاه هایی که از جنس و رنگ لباستان تهیه شده است، استفاده نمایید. اما باز هم بنا به انتخاب و سلیقه خودتان می توانید انتخاب کنید که از گل و یا روسری و شال و یا کلاه برای پوشش سر خود استفاده نمایید. اما توجه داشته باشید مدلی که انتخاب می کنید با مدل لباس شما همخوانی داشته باشد و ترکیب آن را بر هم نزند.

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد به این دلیل که مراسم در محضر برگزار می شود بهتر است لباسی انتخاب کنید که علاوه بر زیبایی، رسمی نیز باشد. لباس هایی که دنباله دار هستند و یا پف دار هستند مناسب برای استفاده در محضر نمی باشند.اگر رنگی که برای لباس خود انتخاب کرده اید کرم می باشد، می توانید در مراسم دیگر هم از آن استفاده نمایید. برای این مراسم علاوه بر مدل هایی که پیشتر اشاره شد می توانید از کت و دامن، سارافون و دامن و یا شلوار، لباس های مجلسی ساده و پوشیده نیز در محضر استفاده نمایید. اما این نکته را در ذهن داشته باشید که لباسی که انتخاب می نمایید باید پوشیده باشد زیرا که در یک مکان عمومی آن را بر تن می کنید. پس در انتخاب آن دقت کافی را داشته باشد.

 

لباس با حجاب

 

همچنین می توانید انواع طرح ها و مدل ها و رنگ های لباس عقد محضری را در نارسیا مشاهده و با خیالی آسوده انتخاب نمایید و اگر طرح و مدلی که مدنظرتان است در انواع مدل های مزون یافت نشد، می توانید به راحتی با متخصصین ما تماس برقرار نمایید و سفارش دوخت لباس مراسم عقد خود را به ما اعلام نمایید. تا در کمترن زمان طرح دلخواه شما دوخته و آماده شود.

 

نظرات کاربران

نظر خود را با ما در میان بگذارید...
NARSIA

طراحی سایت :

شرکت ره وب
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای شرکت نارسیا محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.